Een oefenpotje tegen de buren…altijd leuk. Zeker als je mag aantreden tegen de nationale bekerwinnaar. Donderdagavond stond het op het programma voor Dames 1 en het bracht niet alleen best wat publiek naar de Alternohal, maar leverde ook voor trainer Wouter Jansen al de nodige inzichten op in aanloop naar het eerste seizoen in de superdivisie.
Drie setjes stonden er in de planning en drie sets werden het dan ook, met een uitslag (25-18, 22-25, 24-26) die nietszeggend is, maar voor de bekerwinnaar, die met slechts 7 speelsters de fietstocht naar de Alternohal had ondernomen, best bevredigend genoemd kan worden.
Met de nodige speelsters naar de talententrainingen op Papendal, Britt van de Kooi nog in de lappenmand en Kirsten Knip vol in verwachting op de bank had de pas van vakantie teruggekeerde Erwin Sikkema nog een aardig team uit de hoge hoed weten te toveren.
Voor voormalig Alternospeelster Luna Strikwerda deed het weinig af aan de lol: ,,Altijd leuk om hier te spelen tegen mijn oude cluppie, al stonden er aan de andere kant van het net geen speelsters waar ik nog samen mee gespeeld heb. Behalve Caya (Van Cooten, JM.) dan, maar dat was bij Dynamo.”
Alterno daarentegen was wel compleet. 13 speelsters die allemaal van Wouter Jansen aan de bak mochten. Het leverde voor de trainer, bezig aan zijn tweede termijn in Apeldoorn, verrassende inzichten op. ,,We hebben toch een vrij nieuw team met een zestal nieuwe gezichten. Deze periode staat dan ook in het teken van het systeem dat we gaan spelen en het wennen aan elkaar. Maar het leuke om te zien is dat we best al wel op elkaar zijn ingespeeld.”
Verklaarbaar wellicht door het feit dat van de ingestroomde speelsters er een flink aantal uit de eigen jeugdopleiding afkomstig is. ,,Ook aardig om te zien dat waar we nu mee bezig zijn op trainingen dat in deze wedstrijden al regelmatig terugkomt.”
Al benadrukt Jansen wel dat het kaliber van de tegenstanders waar nu tegen geoefend wordt (Dynamo, Pegasus) natuurlijk wel iets groter is, dan dat van die van vorig jaar.
,,Het wordt wel superdivisie hè. Daar willen we komend seizoen niet alleen inblijven, maar ons ook ontwikkelen. Vooral de jonge speelsters die hun kans gaan krijgen. Vanavond was dat in ieder geval al een mooi begin.”
Maandag 23 juni oefent dames 1 opnieuw tegen Pegasus, al moet u om deze wedstrijd te zien wel even heen en weer naar Nijmegen rijden.
Jos Mulder.